Microsoft testuje powszechne oferowanie oprogramowania w formie usługi

Międzynarodowa sieć kawiarni internetowych easyEverything rozpocznie serwowanie oprogramowania Office 2000, Works 2001 i Encarta 2001 w formie płatnej usługi. Opłata za jedną godzinę pracy ma wynieść ok. 2 USD.

W listopadzie międzynarodowa sieć kawiarni internetowych easyEverything rozpocznie serwowanie oprogramowania Office 2000, Works 2001 i Encarta 2001 w formie płatnej usługi. Opłata za jedną godzinę pracy ma wynieść ok. 2 USD.

Firma easyEverything, mająca swoją siedzibę w Londynie, w każdej swojej kawiarni oferuje kilkaset stanowisk z terminalami umożliwiającymi dostęp do Internetu. Opłaty za korzystanie z jej oferty uzależnione są od liczby osób aktualnie przebywających w danej kawiarence. Im mniej jest osób, tym ceny usług są niższe. Tak więc za ok. 2 USD można korzystać z Internetu przez 20 minut lub - o odpowiedniej porze - nawet 6 godzin.

Sieć easyEverything posiada swoje lokale w Europie Zachodniej, a pod koniec listopada otwiera jeden w Nowym Jorku. Amerykańska kawiarenka będzie polem testowym dla Microsoftu, który będzie badał w jaki sposób użytkownicy wykorzystują oprogramowanie zaoferowane im w formie płatnej usługi.

***

Strategia .NET pochłania znaczą część budżetu na rozwój Microsoftu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200