Microsoft testuje nowy mechanizm ochrony dokumentów Office

Korporacja zaprezentowała w ostatnich dniach publiczną wersję zapoznawczą rozwiązania „Microsoft Defender Application Guard for Office”. To narzędzie chroniące przed zakusami hakerów niezaufane dokumenty pakietu Office. Poddaje ono je kwarantannie, po to aby zagnieżdżane w nich złośliwe kody nie mogły się przedostawać do systemu operacyjnego czy też do innych aplikacji.

Bezpieczeństwo

Pierwsza wersja oprogramowania “Microsoft Defender Application Guard for Office” pojawiła się dwa lata temu i została zaprojektowana z myślą o obsłudze standardowej przeglądarki Edge, czyli zawierającej jeszcze oryginalny silnik renderowania wyświetlanych treści. Application Guard mając do czynienie z niezaufanym dokumentem Office – pobieranym np. z internetu - tworzy jego specjalne wystąpienie i umieszczając je w zwirtualizowanym środowisku, którym zarządza oprogramowanie Windows HyperVisor.

Użytkownik może wtedy przeglądać dokument w takim bezpiecznym, podobnym do piaskownicy miejscu, mając pewność iż żaden złośliwy kod nie przedostanie się na zewnątrz, czyli do systemu operacyjnego czy innych aplikacji.

Zobacz również:

  • TikTok na cenzurowanym
  • Ważna informacja dla użytkowników systemu Windows 8.1
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Aby móc testować narzędzie, użytkownik musi posiadać komputer Windows 10 Enterprise 2004 lub nowszy, pakiet Office Beta Channel kompilacja 2008 16.0.13212 lub nowsza, misi mieć zainstalowany ten update (KB4566782) oraz posiadać licencję na używanie platformy Microsoft 365 wersja E5 lub wersja E5 Mobility + Security.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200