Microsoft testuje nowy mechanizm aktualizowania systemu Windows

Korporacja testuje od jakiegoś czasu zupełnie nowa metodę aktualizowania systemu Windows - pakiet Windows Feature Experience Pack. Microsoft rozpoczął prace nad tym rozwiązaniem jeszcze w zeszłym roku, stosując przy okazji wprowadzania do obiegu w maju 2020 roku kolejnej aktualizacji systemu Windows 10.

Windows

Microsoft nie chciał wtedy podać żadnych szczegółów dotyczących tego rozwiązania i użytkownicy spekulowali, że po wprowadzeniu w życie tej metody tradycyjny sposób aktualizowania systemu zostanie zastąpiony przez rozwiązanie wykorzystujące do tego celu sklep Microsoft Store.

Ostatni, zaprezentowany przez Microsoft Windows Feature Experience Pack nosi numer 120.2212.2020.0. Mogą go obecnie pobierać użytkownicy zarejestrowani w przeznaczonym dla deweloperów kanale beta usługi Windows Insiders.

Zobacz również:

Microsoft do ostatniej chwili nie wyjaśnił, w jaki sposób Windows Feature Experience Pack ma modyfikować system Windows. Wcześniej informował, że jest to zbiór poleceń mogący aktualizować system operacyjny niejako z boku, nie angażując go bezpośrednio w ten proces.

Microsoft udostępnił oprogramowanie Windows Feature Experience Pack pierwszy raz deweloperom zarejestrowanym w kanale beta usługi Windows Insider pod koniec listopada zeszłego roku. Zaprezentowany wtedy pakiet został oznaczony numerem 120.2212.1070.0. Więcej na ten temat tego rozwiązania będą mieli do powiedzenia na pewno deweloperzy, którzy pobrali już najnowszą wersję pakietu, o czym nie omieszkamy na bieżąco informować.


TOP 200