Microsoft stawia na oprogramowanie ERP

W ubiegłym tygodniu Microsoft określił mapę drogową dla swoich aplikacji biznesowych oraz kierunki prac projektowych w obszarze produktów ERP.

W ramach tych działań Microsoft zapowiedział zmiany organizacyjne w Bussiness Solution Group (BSG) i potwierdził większe zaangażowanie w prace badawcze i projektowe nad czterema produktami ERP: Great Plains, Navision, Solomon i Axapta.

Firma zapowiedziała wydanie w ciągu dziewięciu miesięcy nowych wersji wszystkich tych produktów, zaczynając od Great Plains 8.0 jeszcze w tym miesiącu. Następnie, w lipcu, pojawi się Solomon 6.0, jeszcze w tym roku Navision 4.0 oraz Axapta 4.0 - na początku przyszłego roku. Microsoft przedstawił także zarys kilku koncepcji projektowych, takich jak Best Total Cost of Ovnership czy Connected Business, które powinny być używane w ramach tych czterech produktów.

Zobacz również:

  • Nowe technologie w systemach do zarządzania finansami
  • Do Polski wkroczył globalny program edukacyjny P-TECH
  • Zefiryn Tora CIO Roku 2019!
  • Microsoft nie wspomina jednak ostatnio o nowej, opartej na .Net, platformie – Project Green mającej w końcu zastąpi dzisiejsze produkty ERP, których wygaśnięcie planowane jest na rok 2012.


    TOP 200