Microsoft sprawdza odciski palców

Microsoft zaprezentował nową linię klawiatur i myszy - wśród nowych modeli znalazły się urządzenia z wbudowanym skanerem linii papilarnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik nie będzie musiał wpisywać hasła dostępu do systemu czy serwisu internetowego - wystarczy, że przyłoży palec do czytnika.

Wśród nowych produktów znajdziemy zarówno myszy i klawiatury z wbudowanym czytnikiem, jak i samodzielne skanery linii papilarnych. Przedstawiciele Microsoftu mówią, iż wprowadzenie na rynek takich rozwiązań wcale nie oznacza, że koncern zaleca użytkownikom zrezygnowanie z korzystania ze standardowych haseł dostępu, szczególnie podczas korzystania z serwisów bankowych czy autoryzowania dostępu do sieci korporacyjnych - "daktyloskopowe" klawiatury mają być uzupełnieniem standardowych zabezpieczeń.

Microsoft sprawdza odciski palców

zestaw Optical Desktop z czytnikiem linii papilarnych

W nowej ofercie koncernu (Microsoft co rok prezentuje "odświeżoną" linię klawiatur i myszy) znalazła się również klawiatura, na której klawisze są umieszczone w rzędach delikatnie wygiętych w łuki - przedstawiciele firmy zapewniają, że taki układ przycisków jest bardziej ergonomiczny i mniej obciąża nadgarstki (przypomina to trochę rozwiązanie stosowane w klawiaturach podzielonych na dwie części - jednak w tym przypadku taki podział nie występuje).

Zobacz również:

  • Niepozorne akcesoria, które zauważalnie poprawią komfort pracy
Ceny nowych produktów Microsoftu:

- zestaw Optical Desktop Elite (Bluetooth)- 159 USD;

- mysz IntelliMouse Explorer (Bluetooth) - 85 USD;

- zestaw Optical Desktop z czytnikiem linii papilarnych - 109 USD;

- mysz Wireless IntelliMouse Explorer z czytnikiem linii papilarnych - 85 USD;

- Czytnik linii papilarnych - 55 USD;

- mysz Wireless Optical Notebook - 45 USD;

- zestaw Wireless Optical Desktop - 85 USD;

- klawiatura Digital Media Pro - 35 USD;

- mysz Standard Wireless Optical - 35 USD.

Dla użytkowników komputerów przenośnych przeznaczona jest nowa mysz Wireless Notebook Optical Mouse - urządzenie sprzedawane jest w komplecie z nadajnikiem na USB, który podczas transportowania można przyczepić do myszy (spowoduje to automatyczne jej wyłączenie - by oszczędzić baterię).

Microsoft zaprezentował również klawiaturę i mysz obsługujące technologię Bluetooth - Optical Desktop Elite oraz IntelliMouse Explorer. Nowością w myszy jest zaprezentowany już kilka miesięcy temu przez Microsoft system "tilting wheel" - pozwala on na wykorzystanie rolki myszy nie tylko do przewijania obrazu pionowo, ale również poziomo (przez przechylanie rolki).

W ofercie firmy znalazły się również "odświeżony" podstawowy model bezprzewodowej myszy optycznej - Standard Wireless Optical Mouse oraz multimedialna klawiatura Digital Media Pro.

Większość nowych produktów ma trafić na rynek pod koniec września - z wyjątkiem myszy z wbudowanymi czytnikami linii papilarnych, na które poczekać trzeba będzie do początku przyszłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200