Microsoft skraca wsparcie dla systemu Windows 10 LTSC

Ta wiadomość zaskoczy wiele firm: Microsoft skrócił wsparcie techniczne oferowane biznesowym użytkownikom systemu operacyjnego Windows 10 LTSC (Long-Term Servicing Channel) z dziesięciu do pięciu lat.

Windows

Wiadomo już, że kolejny update tej edycji znanego systemu operacyjnego pojawi się w drugiej połowie tego roku i Microsoft nada mu prawdopodobnie nazwę Windows 10 Enterprise LTSC 2021. Jednak ci wszyscy, którzy czekają na to oprogramowanie, zostaną niemile zaskoczeni. Mogą bowiem liczyć na wsparcie techniczne tylko przez kolejne pięć lat.

Dobra wiadomość jest taka, że poprzednie modyfikacje systemów Windows 10 LTSC będą wspierane zgodnie ze starym schematem. Tak więc systemy Windows Enterprise LTSC 2015, 2016 i 2019 będą wspierane odpowiednio do 14. października 2025 roku, 13. października 2026 i 9. stycznia 2029 roku.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

Warto przypomnieć, że Microsoft przyjął wiele lat temu schemat, zgodnie z którym wsparcie techniczne dla edycji LTSC systemu Windows 10 Enterprise zostało podzielone na dwa pięcioletnie okresy: Mainstream i Extended. Właśnie dlatego Windows 10 Enterprise LTSC 2019 (bazujący na systemie Windows 10 Enterprise 1809) jest wspierany w pierwszej fazie do stycznia 2024 roku (okres Mainstream), a w drugiej fazie (okres Extended) do stycznia 2029 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200