Microsoft rezygnuje z walki o Telewest Communications

Microsoft wycofał swój wniosek, złożony do Komisji Europejskiej, o akceptację warunków planowanej inwestycji w brytyjskiego operatora kablowego Telewest Communications. Firma zamierza, zgodnie z plan...

Microsoft wycofał swój wniosek, złożony do Komisji Europejskiej, o akceptację warunków planowanej inwestycji w brytyjskiego operatora kablowego Telewest Communications. Firma zamierza, zgodnie z planem, nabyć 23,7% jego akcji, rezygnuje jednak z pozyskania głosów na walnym zgromadzeniu.

Oznacza to, że producent z Redmond porzucił plany przejęcia, wraz z Liberty Media należącą do AT&T, kontroli nad Telewest. W takim przypadku transakcja nie musi już być akceptowana przez Komisję Europejską.

Microsoft poinformował Komisję w lutym br, że zamierza kupić 23,7% akcji brytyjskiego operatora. Z powodu obaw dotyczących uzyskania przez Microsoft dominującej pozycji na europejskim rynku przystawek telewizyjnych, Komisja poddała tę propozycje wnikliwej analizie. Zmodyfikowana oferta przejęcia została złożona przez Microsoft w chwili, gdy wiele źródeł twierdziło, iż Komisja podjęła już decyzję o zablokowaniu wartej 3 mld USD transakcji.

***

Microsoft nie będzie mógł kupić udziałów Telewest Communications?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200