Microsoft reaktywuje Visual Studio w postaci chmurowej usługi Windows Azure

Microsoft poszerzył ofertę o kolejny chmurowy produkt, dzięki któremu deweloperzy mogą projektować aplikacje określonego rodzaju nie wykorzystując do tego celu komputera PC, a korzystając z nowej usługi VSO (Visual Studio Online), oferowanej im obecnie przez chmurę Windows Azure.

VSO to środowisko projektowania znane wcześniej pod nazwą Team Foundation Service, która została zmieniona właśnie na Visual Studio Online. Większość funkcjonalności oferowanych przez VSO jest dobrze znana zarówno deweloperom wykorzystującym do tego celu oprogramowanie Microsoft, jak i platformy projektowania innych firm. I tak Visual Studio Online współpracuje zarówno systemem Team Foundation Version Control (Microsoft), jak i z oprogramowaniem Git. Preferowanym klientem, współpracującym z usługą Visual Studio Online, jest oczywiście Visual Studio, ale równie dobrze może to być Eclipse czy Xcode.

Microsoft oferuje użytkownikom usługi Visual Studio Online 60 minut bezpłatnej pracy miesięcznie – mogą oni w tym czasie projektować aplikacje za darmo, a wyniki ich prac są odsyłane z powrotem do ich komputerów PC. Kolejne minuty są już oczywiście płatne.

Zobacz również:

  • Włochy są kolejnym krajem, w którym Microsoft zbuduje swoją chmurę
  • Złośliwe oprogramowanie w chmurze - nowy, niebezpieczny trend
  • Microsoft wycofuje asystenta głosowego Cortana z Windows 10/11

Użytkownik może też korzystać z Elastic Load Test Service. To usługa polegająca na tym, że chmura Windows Azure symuluje obciążenie aplikacji zaprojektowanej przez dewelopera. To, jak duże jest to obciążenie, zależy od rodzaju wykupionej subskrypcji. I tak w przypadku usługi Visual Studio Ultimate system symuluje pracę wirtualnego użytkownika przez 15 tys. minut (każdego miesiąca). Z kolei usługa Application Insights pozwala zbierać i analizować w czasie rzeczywistym dane telemetryczne odbierane z takich aplikacji, jak .Net, Java i Windows Phone 8.

Użytkownicy, którzy chcą tylko wypróbować usługę Visual Studio Online, mogą pobierać bezpłatnie kopię oprogramowania Visual Studio Express i utworzyć grupę roboczą składającą się maks. z pięciu osób, a następnie założyć darmowe konto Visula Studio Online.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200