Microsoft przypomniał sobie o programie Windows Insider “Release Preview”

Od momenty zainicjowania programu Windows Insider “Release Preview” (co miało miejsce trzy lata temu) Microsoft wykorzystał go tylko raz. Dzisiaj zrobił to drugi raz, udostępniając użytkownikom zarejestrowanym w tym programie testową poprawkę KB 4476976.

Jest to skumulowana poprawka bezpieczeństwa przeznaczona dla użytkowników komputerów Win10 1809, którzy biorą udział w tym programie. Ich zadaniem będzie jej dokładne przetestowanie i wyłapanie ewentualnych błędów, zanim trafi do rąk szerokiego grona osób posiadających takie komputery.

Wygląda więc na to, że nauczony ostatnimi kłopotami z różnego rodzaju poprawkami – które potrafiły zawieszać system – MIcrosoft dmucha teraz na zimne i woli sprawdzić na sto procent, że przygotowane przez niego oprogramowanie nie przysporzy mu znowu problemów. Można tylko przyklasnąć takie decyzji i spytać się, dlatego nie robił tego częściej wcześniej.

Zobacz również:

  • Ta poprawka znakomicie ułatwi życie użytkownikom WhatsAppa
  • Czym jest Windows Autopatch i czy warto go zaimplementować?

Jak już wspomniano, Microsoft korzysta z tej ścieżki testowania poprawek – której premiera miała miejsce dokładnie 1-go lutego 2016 roku - dopiero drugi raz. Pierwszy raz miało to miejsce dwa miesiące temu. Do użytkowników zarejestrowanych w tym programie trafiła wtedy poprawka KB 4469342, przeznaczona również dla użytkowników systemu Windows 10 1809.

Poprawkę KB 4476976 można pobierać ręcznie z tej strony.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200