Microsoft przypomina o dziurze

Ponad 25 mln użytkowników systemu Microsoft Passport otrzymało od koncernu e-mail, przypominający o konieczności jak najszybszego zainstalowania patcha usuwającego poważną lukę w bezpieczeństwie tego systemu. Podajemy jak sprawdzić, czy używana przez nas wersja przeglądarki jest wolna od błędu.

Ponad 25 mln użytkowników systemu Microsoft Passport otrzymało od koncernu e-mail, przypominający o konieczności jak najszybszego zainstalowania patcha usuwającego poważną lukę w bezpieczeństwie tego systemu. Usterka, wykryta na początku listopada 2001 roku, może umożliwić nieautoryzowanym osobom dostęp do danych oraz numerów kart kredytowych użytkowników systemu, korzystających z przeglądarki Internet Explorer w wersji 5.5 oraz 6.0.

Według Microsoftu, rozsyłanie informacji przypominających o konieczności zainstalowania uaktualnienia powinno zaowocować zwiększeniem ilości osób, które to uczynią, a co za tym idzie, poprawą bezpieczeństwa całego systemu.

Zobacz również:

  • Dzieci w sieci
  • Nagrobek Microsoft Internet Explorer z Korei Południowej viralem

Sprawdzenie, czy przeglądarka IE, z której korzystamy, posiada niezbędne uaktualnienia jest możliwe pod następującym adresem:http://securitycheck.passport.com/default.asp

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200