Microsoft przypomina o bliskim końcu wsparcia dla platformy .NET 5.0

Oficjalna premiera oprogramowania .NET 5.0 miała miejsce niecałe półtora roku temu i obecnie Microsoft przypomina jego użytkownikom, że wsparcie techniczne dla tego narzędzia zakończy się już 8 maja 2022 roku.

Źródło: Microsoft

Po ostatniej majowej aktualizacji tej deweloperskiej platformy, Microsoft nie będzie już dostarczać jej użytkownikom żadnych modyfikacji, w tym poprawek bezpieczeństwa i pomocy technicznej. Oprogramowanie .NET 5.0 pojawiło się na witrynie Microsoftu w listopadzie 2020 roku i nie było wersją z tzw. długoterminowym wsparciem (z ang. LTS), co oznacza, że będzie ono oferowane tylko przez 18 następnych miesięcy.

Aplikacje korzystające z platformy .NET 5.0 będą nadal działać po zakończeniu wsparcia, ale mogą potencjalnie stać się niebezpieczne, gdyż platforma nie będzie dalej aktualizowana. Deweloperzy powinni więc zdecydować się na upgrade polegający na przejściu na obsługiwaną wersję platformy. Może to być platforma .NET Core 3.1 lub NET 6.0, która jest już wersją LTS udostępnioną użytkownikom pod koniec zeszłego roku.

Zobacz również:

  • Rosja stara się zemścić na USA - iPhone znika z Kremla
  • Błąd systemu geolokalizacji zablokował wczoraj użytkownikom dostęp do chmury Azure

Microsoft zapowiedział po premierze platformy .NET 6, że przystępuje do pracy nad zupełnie nową zunifikowaną wersją, wspierającą wszystkie środowiska obejmujące chmurę, komputery stacjonarne, IoT i urządzenia mobilne, które będą bazować na tych samym bibliotekach co .NET 6.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200