Microsoft przygotowuje się do odświeżenia linii Surface

Po długiej przerwie Microsoft zamierza dogonić konkurencję i zaprezentować odświeżone modele z flagowej serii Surface.

Jesień to okres, w którym Microsoft prezentuje nowe urządzenia z rodziny Surface. Nie inaczej będzie w tym roku. Gigant z Redmond przygotowuje się do premiery nowych urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 11. Co istotne Microsoft powinien zdecydować się na gruntowne zmiany, które pozwolą dogonić konkurencje.

Surface Pro 8 z 2021 roku
Źródło: microsoft.com

Surface Pro 8 z 2021 roku

Źródło: microsoft.com

Eksperci spodziewają się, ze Microsoft zaprezentuje nowe komputery z rodziny Surface na specjalnie zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej w październiku 2022 roku. Wydarzenie ma się odbyć w okolicach premiery nowych komputerów i tabletów firmy Apple.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • 2022 rok oczami firmy Microsoft - sprzęt, software i akwizycje

Spodziewamy się, że na konferencji pokazany zostanie nowy laptop Surface Laptop 5 oraz nowa, dziewiąta już generacja sztandarowego produktu firmy Microsoft - komputera 2-w-1 Surface Pro.

Z raportów przekazanych przez portal WinFuture możemy spodziewać się migracji na nową platformę Intel Core 12-generacji. Microsoft ma wykorzystać dwa układy - Intel Core i5-1235U w podstawowych konfiguracjach oraz Intel Core i7-1255U w modelach o rozbudowanej specyfikacji technicznej.

Wydajność jednowątkowa ma wzrosnośc nawet o 22% względem konstrukcji z 2021 roku, które bazują na procesorach Intel Core 11-generacji.

Niestety w dalszym ciągu komputery zaoferują w standardzie 8 GB pamięci operacyjnej z możliwością rozbudowy do 16 GB. Opcje z 32 GB pamięci operacyjnej nie będą dostępne. Użytkownicy będą mogli wybrać dyski SSD o pojemności do 1 TB. Dodatkowo na rynku pojawi się Surface Pro 9 z procesorem ARM. Prawdopodobnie będzie to układ Snapdragon 8cx Gen 3 z modemem sieci 5G.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200