Microsoft przygotowuje oprogramowanie zapewniające współpracę Windows 2000 z Unixem

Do produkcji trafiło Interix 2.2, oprogramowanie autorstwa przejętej przez producenta z Redmond firmy Softway Systems.

Microsoft przekazał do produkcji Interix 2.2, oprogramowanie umożliwiające współpracę aplikacji unixowych z platformą Windows 2000.

Interix zostało opracowane przez firmę Softway Systems, którą producent z Redmond przejął minionej jesieni. Umożliwia ono użytkownikom przenoszenie aplikacji unixowych na Windows NT za pomocą ok. 300 narzędzi, skryptów i programów użytkowych.

Zdaniem Microsoftu, Interix 2.2 zapewni użytkownikom Unixa i administratorom systemów przyjazne środowisko, dzięki któremu będą mogli pracować z aplikacjami Windows 2000, jednak z zachowaniem "wyglądu i odczuć" aplikacji unixowych.

Wraz z Interixem udostępniony zostanie zestaw narzędzi programistycznych, który administratorzy będą mogli wykorzystywać do przenoszenia aplikacji unixowych na Interixa. Jednak wydajność takich aplikacji nie będzie zbyt dobra, ponieważ Interix jest naturalnym podsystemem Windows - stwierdził Microsoft.

Interix 2.2, który jest również zgodny z Windows NT 4.0 Workstation i Server, będzie kosztował ok. 100 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200