Microsoft przeprasza Novella

Koncern roześle sprostowania do wszystkich firm, do których wcześniej wysłał materiały reklamowe zawierające niepochlebne wypowiedzi o platformie NetWare.

Trzy tygodnie temu Novell oskarżył Microsoft o to, że w swojej najnowszej kampanii reklamowej gigant z Redmond rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o platformie NetWare 6. Po tym jak Novell wniósł oficjalny pozew do sądu Microsoft zgodził się zaprzestać takich działań.

Przedstawiciele Novella poinformowali, że Microsoft zgodził się jednocześnie rozesłać sprostowania do wszystkich firm (ok. 3 tys.), które na początku października otrzymały przesyłki reklamowe z hasłem "Kiedy nastąpi koniec NetWare?". W sprostowaniu znajdą się informacje przekazane przez zarząd Novella. Microsoft zobowiązał się przed sądem, iż ani za pomocą zakwestionowanych materiałów reklamowych, ani w żaden inny sposób nie będzie już rozpowszechniać informacji, które stanowią nieuczciwą formę reklamy.

Zobacz również:

Novell nie zamierza rezygnować z trwającego postępowania sądowego, domagając się dodatkowego odszkodowania za poniesione straty.

***

Novell pozywa Microsoft


TOP 200