Microsoft przekazał do testów Windows Me w wersji Release Candidate 1

Ostateczna wersja systemu - zgodnie z zapowiedziami producenta - pojawi się w drugiej połowie br.

Microsoft przekazał do testów Windows Me (Millennium Edition) w wersji Release Candidate 1 (RC1). System ten, przeznaczony dla klientów indywidualnych, ma być bezpośrednim następcą systemu Windows 98.

Producent zapowiada, że ostateczna wersja Windows Me ma się pojawić na rynku w drugiej połowie br.

Trzecia wersja beta systemu, która trafiła do testerów na początku kwietnia, zawierała już wszystkie planowane przez Microsoft funkcje - twierdzą przedstawiciele firmy. Pierwsza wersja beta była sprawdzana już od listopada ub.r. i - według zapewnień Microsoftu - programiści od tego czasu poprawiali jedynie jakość i wydajność systemu.

Wśród nowych funkcji Windows Me położono szczególny nacisk na multimedia. Z systemem będzie dostarczany Windows Media Player 7 i nowe programy do edycji grafiki. Technologia Windows Image Acquisition ma pozwolić na obrabianie nieruchomych obrazów, a w połączeniu z Windows Move Maker oferować podstawowe funkcje niezbędne do amatorskiej produkcji wideo. Z systemem będzie rozprowadzany także Internet Explorer 5.5, dostępny obecnie w Internecie w wersji beta.

***

Microsoft ujawnia plany związane z przyszłością Windows 2000

Windows Me prawdopodobnie pojawi się w maju

Ostatni osobisty Windows

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200