Microsoft przejmuje Great Plains Software

Znany dostawca aplikacji dla małych i średnich przedsiębiorstw stanie się jednym z działów Microsoft. Nie nastąpi jednak połączenie kanałów sprzedaży obu firm.

Zakończono połączenie Microsoftu i Great Plains Software. Wartość transakcji wyniosła 1,1 mld USD. Nowy dział koncernu z Redmond - Microsoft Great Plains - ma nadal rozwijać i oferować aplikacje dla małych i średnich firm, takie jak DyNAMICS, eEnterprise i Solomon. Dział ten będzie również dostarczał usługi do serwisu biznesowego dla Microsoft bCentral. W planach firmy jest też opracowanie zintegrowanych aplikacji dla biznesu, opartych na platformie Microsoft .NET, do których dostęp będzie także możliwy z wykorzystaniem urządzeń bezprzewodowych. Microsoft zapowiada, że systemy te będzie można wdrażać jako usługi sieciowe lub jako rozwiązania dla sieci lokalnych.

"Współpraca naszych firm na polskim rynku zacieśniała się z roku na rok, efektem czego było coraz pełniejsze wykorzystanie technologii Microsoftu w produktach Great Plains Software" - powiedział Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Zobacz również:

  • DXC i Manchester United ogłaszają partnerstwo technologiczne
  • Apple wydziela kolejne aplikacje od systemu iOS/iPadOS 16
  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa

Połączenie Microsoft i Great Plains na polskim rynku nie będzie wiązało się jednak z ujednoliceniem sieci sprzedaży. Nadal będą one działać niezależnie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200