Microsoft przejmuje DesktopStandard

Microsoft przejmie firmę DesktopStandard, poszerzając możliwości własnych rozwiązań do zarządzania desktopem.

W ramach umowy Microsoft nabywa produkty: GPOVasult, PolicyMaker Standard Edition, Registry Extension, Software Update i Share Manager. Firma planuje zintegrowanie tych rozwiązań z Group Policy Management Console (GPMC), która ustawia standardy reguł polityki - takich jak dostęp użytkowników do poszczególnych informacji i aplikacji - dla desktopów i laptopów w całym przedsiębiorstwie.

Nowe nabytki są szczególnie ważne dla zapewnienia GPMC lepszej funkcjonalności w zakresie zarządzania zmianami. Zarządzanie zmianami w obiektach polityki grupowej, tworzonej przez różnych administratorów w organizacji, jest jednym z większych problemów dla użytkowników, którzy muszą zarządzać komputerami Windows w przedsiębiorstwach. W rozwiązaniu tego problemu szczególnie przydatny ma być GPOVault.

Microsoft przejmuje też pewną grupę pracowników DesktopStandard, którzy mają wzmocnić firmę w projektowaniu nowej generacji narzędzi zarządzania regułami polityk.

Ponieważ Microsoft nie przejmuje wszystkich produktów DesktopStandard, część pracowników ma zamiar utworzyć nowa firmę, która ma sprzedawać podstawowy produkt DesktopStandard - Policy Maker Application Security.

Funkcjonalność zawartą w tym produkcie ma mieć Windows Vista z nowym mechanizmem User Account Control, który pozwoli administratorom na udostępnianie poszczególnym użytkownikom tymczasowych haseł administratora.

Kluczowa różnica pomiędzy tym mechanizmem a Policy Maker Application Security polega na tym, że ten ostatni pozwala administratorom na ustawianie podwyższonych uprawnień dla użytkowników, kiedy używają aplikacji, przypisując takie uprawnienia aplikacjom a nie samym użytkownikom. Z tego powodu użytkownik nie potrzebuje tymczasowych haseł administratora, aby uzyskać dostęp do aplikacji, której potrzebuje.

DesktopStandard była jednym z wielu partnerów Microsoftu związanych z problematyką zarządzania politykami grupowymi, wśród innych można wymienić: NetIQ, ScriptLogic, Quest Software, NetPro i innych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200