Microsoft przejął Clear Software

Korporacja ogłosiła dzisiaj, że przejmuje firmę Clear Software, dostawcę rozwiązań obsługujących procesy biznesowe, takie jak SAP czy Oracle. Wartość transakcji nie została jak dotąd podana do publicznej wiadomości.

Foto: ThisisEngineering RAEng/Unsplash

Firma Clear Software ma swoją centralę w Zionsville (stan Indiana) i została założona przez byłych pracowników firm Deloitte i Accenture, którzy mają duże doświadczenie w zakresie wdrażania systemów ERP.

Microsoft jest przekonany, że interfejsy API opracowane przez Clear Software i wiedza tej firmy o narzędziach pomagających zarządzać procesami biznesowymi, pozwolą mu lepiej łączyć swoje rozwiązanie Power Platform z zewnętrznymi systemami tego typu.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

Clear Software ma w ofercie ponad 100 gotowych abstrakcji wspierających platformy SAP i Oracle, które są w stanie zaspokoić potrzeby każdej firmy, niezależnie od jej wielkości.

Jeśli chodzi o pakiet Power Platform, to został on zaprojektowany z myślą o mniej doświadczonych programistach i zawiera komplet narzędzi wspierających takie usługi, jak Power Automate, Power Apps i Power BI.

Dzięki temu przejęciu deweloperzy będą mogli w prosty sposób integrować pakiet Power Platform z zewnętrznymi aplikacjami biznesowymi, tworząc nowe narzędzia oferujące dokładnie te funkcjonalności, jakie zostały wcześniej zdefiniowane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200