Microsoft przedstawia wersje beta Visual Studio.NET

W dystrybucji znajdą się dwa pakiety. Enterprise Architect będzie przeznaczony do modelowania architektury aplikacji od podstaw, a Enterprise Developer będzie umożliwiał tworzenie specjalizowanych aplikacji internetowych z wykorzystaniem gotowych wzorców i szablonów.

Microsoft poinformował, że na rynku znajdą się dwie wersje Visual Studio.Net. Producent przedstawił już wersję beta obu pakietów. Jednym z nich będzie Enterprise Architect (VSEA), zawierający narzędzia służące do modelowania architektury aplikacji od podstaw, głównie pod względem wymagań biznesowych. Druga wersja - Visual Studio.Net Enterprise Developer (VSED) - umożliwi tworzenie aplikacji m.in. z użyciem gotowych szablonów.

Visual Studio.NET jest skierowany do programistów tworzących od podstaw aplikacje internetowe. Wykorzystanie programów napisanych w Visual Basic będzie wymagać daleko idącej modyfikacji kodu aplikacji, tak aby były one zgodne ze środowiskiem .NET.

Przedstawiciele Microsoftu oświadczyli, że prace nad Visual Studio.NET dobiegają końca. Gotowa jest już pełna lista funkcji. Obecnie platforma znajduje się w fazie beta testów.


TOP 200