Microsoft przedstawia wersje beta Visual Studio.NET

W dystrybucji znajdą się dwa pakiety. Enterprise Architect będzie przeznaczony do modelowania architektury aplikacji od podstaw, a Enterprise Developer będzie umożliwiał tworzenie specjalizowanych aplikacji internetowych z wykorzystaniem gotowych wzorców i szablonów.

Microsoft poinformował, że na rynku znajdą się dwie wersje Visual Studio.Net. Producent przedstawił już wersję beta obu pakietów. Jednym z nich będzie Enterprise Architect (VSEA), zawierający narzędzia służące do modelowania architektury aplikacji od podstaw, głównie pod względem wymagań biznesowych. Druga wersja - Visual Studio.Net Enterprise Developer (VSED) - umożliwi tworzenie aplikacji m.in. z użyciem gotowych szablonów.

Visual Studio.NET jest skierowany do programistów tworzących od podstaw aplikacje internetowe. Wykorzystanie programów napisanych w Visual Basic będzie wymagać daleko idącej modyfikacji kodu aplikacji, tak aby były one zgodne ze środowiskiem .NET.

Zobacz również:

  • To nowe narzędzie usprawnia proces projektowania aplikacji

Przedstawiciele Microsoftu oświadczyli, że prace nad Visual Studio.NET dobiegają końca. Gotowa jest już pełna lista funkcji. Obecnie platforma znajduje się w fazie beta testów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200