Microsoft: przede wszystkim bezpieczeństwo

Koncern mianował Scotta Charneya na stanowisko szefa ds. bezpieczeństwa produktów. Firma planuje zintensyfikować swoje działania w kwestii zabezpieczeń tworzonych aplikacji i systemów operacyjnych.

Koncern mianował Scotta Charneya na stanowisko szefa ds. bezpieczeństwa produktów Microsoftu. W latach 1991-99 był on szefem oddziału ds. zwalczania przestępczości komputerowej w amerykańskim Departamencie Sprawiedliwości oraz zajmował się doradztwem w zakresie bezpieczeństwa w PricewaterhouseCoopers.

Zadaniem nowego szefa w Microsofcie będzie nadzorowanie prac nad wzmocnieniem bezpieczeństwa oprogramowania, infrastruktury i usług oferowanych przez koncern z Redmond. Około dwóch tygodni temu Microsoft przedstawił nową strategię firmy "Trustworthy Computing", która jest wynikiem coraz częściej wykrywanych błędów i luk w produktach koncernu. Zgodnie z nową strategią, programiści koncernu mają skupić się przede wszystkim na rozwijaniu aspektów bezpieczeństwa aplikacji, na dalszym miejscu stawiając ich funkcjonalność. W ramach tej akcji koncern wysłał 7 tys. swoich programistów na szkolenia z zakresu bezpieczeństwa.

Zobacz również:

  • Po pandemii liderzy firm stawiają na odporność ich biznesów
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200