Microsoft prezentuje BizTalk Server 2002

Microsoft wprowadził na rynek najnowszą wersję systemu pozwalającego na szybką i łatwą wymianę informacji poprzez Internet, zarówno wewnątrz danej organizacji, jak i z jej partnerami handlowymi.

Microsoft wprowadził na rynek BizTalk Server 2002, oprogramowanie umożliwiające tworzenie i wdrażanie zintegrowanych procesów biznesowych oraz łatwą integrację aplikacji. BizTalk Server 2002 zintegrowany został z Visual Studio .NET, przez co zapewnia dodatkowe wsparcie dla usług XML Web Services.

Nowa wersja serwera wykorzystuje technologię SEED, umożliwiającą rozpowszechnianie informacji na temat konfiguracji do swoich partnerów handlowych i szybkie łączenie ich systemów biznesowych. Połączenia z partnerami handlowymi mogą być tworzone przy użyciu BizTalk Server niezależnie od wykorzystywanego systemu operacyjnego, modelu programistycznego czy języka programowania.

Zobacz również:

BizTalk Server 2002 oferuje również narzędzia z zakresu zaawansowanego zarządzania, monitorowania i wdrażania w przedsiębiorstwie, wykorzystując do tego celu Microsoft Operations Manager Server (MOM) i możliwość integracji z Microsoft Application Center Server 2000.

Według przedstawicieli Microsoftu, BizTalk Server 2002 jest już dostępny dla klientów w Polsce.