Microsoft pracuje nad oprogramowaniem DPM

Microsoft zapowiada, że narzędzie DPM (Data Protection Manager) będzie gotowe w trzecim kwartale br. Jest to oprogramowanie pracujące w środowisku Windows Server, które zapisuje na dyskach w trybie ciągłym zapasowe kopie danych.

Microsoft zaczął pracować nad oprogramowaniem DPM ponad dwa lata temu, ale ujawnił ten fakt dopiero w trzecim kwartale 2004 r. Wiadomo już, że produkt będzie mógł współpracować z istniejącym już oprogramowaniem, używanym do zapisywania kopii zapasowych danych na taśmy.

Microsoft podał już cenę oprogramowania - 950 USD za jeden serwer DPM i możliwość ochrony trzech innych serwerów plików.

Zobacz również:

  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android

Dostawcy sprzętu współpracujący z Microsoftem (np. Dell i HP i Quantum) pracują już nad dyskowymi systemami pamięci masowych (zarówno klasy średniej jak i najwyższej), na których będzie od razu instalowane oprogramowanie DPM. Można oczekiwać, że będą to systemy zdolne zmagazynować do 1 TB danych, kosztujące mniej niż 5000 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200