Microsoft potrzebuje więcej czasu na odpowiedź dla Komisji Europejskiej

Firma poprosiła o przesunięcie terminu odpowiedzi na pytania Komisji, dotyczące Windows 2000, na 15 kwietnia. Komisja wyraziła zgodę.

Microsoft udzielił wstępnych odpowiedzi na pytania Komisji Europejskiej, dotyczące systemu Windows 2000, mających pomóc w rozstrzygnięciu kwestii związanych z ewentualnym naruszeniem praw antymonopolowych przez amerykańskiego producenta.

"Odpowiedź Microsoftu przybyła droga elektroniczną w sobotę rano. Firma poprosiła jednak o przedłużenie terminu dostarczenia wyczerpującej odpowiedzi do 15 kwietnia, co ma jej pozwolić na skompletowanie niezbędnych dokumentów" - poinformował rzecznik Komisji. Komisja zgodziła się przesunąć tę datę.

Przypomnijmy, że w lutym br. Komisja Europejska wszczęła wstępne dochodzenie, mające wyjaśnić, czy Microsoft wprowadził do Windows 2000 nowe elementy, które mogą być pomocne w rozszerzeniu jego dominacji poza rynek systemów operacyjnych komputerów PC na inne obszary, np. rynek serwerowy. W zależności od odpowiedzi firmy, Komisja zdecyduje, czy ma rozpocząć formalne śledztwo dotyczące pogwałcenia przez koncern z Redmond praw antymonopolowych Unii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200