Microsoft podał nazwę jesiennej aktualizacji systemu Windows 10

Korporacja informuje, że niedługo udostępni użytkownikom drugą w tym roku dużą aktualizację systemu Windows 10 (wcześniej aktualizacje takie była przez nią określane jako „feature upgrade”) i podaje jej nazwę. Będzie to „Windows 10 November 2019 Update".

Mowa o jesiennej aktualizacji systemu Windows 10, znanej do tej pory pod nazwą Windows 10 19H2. Jak sama nazwa na to wskazuje, ogólna dostępność tego oprogramowania (tzw. „public release”) ma nastąpić 10-go listopada.

Microsoft ma nadzieję, że opublikowany niedawno – bo 8-go października - build 18363.418 tego oprogramowania będzie finalną kompilacją tego systemu. Gdyby użyć przyjętej wcześniej przez Microsoft metody oznaczania kolejnych wersji systemu Windows 10, „Windows 10 November 2019 Update" powinien nosić nazwę Windows 10 1909.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Linuks: Torvalds zapowiada koniec dominacji języka C
  • Znamy datę udostępnienia finalnej wersji systemu iOS 16

Jednak tak nie jest, gdyż jesienna aktualizacja systemu Windows 10 to nie jest posługując się dawnym nazewnictwem żaden „feature upgrade”, ale swego rodzaju pakiet serwisowego (service pack), który zmodyfikuje użytkownikom automatycznie system Windows 1903, tak iż po zakończeniu takiej operacji komputer będzie pracować pod kontrolą systemu „Windows 10 November 2019 Update".

Gdyby komuś bardzo zależało na wcześniejszym zapoznaniu się z jesienną aktualizacją systemu Windows 10 i potestować to oprogramowanie, może do zrobić rejestrując się w programie Windows Insider i dołączając do kanału dystrybucji „Release Preview”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200