Microsoft otwiera Live Office Workspace w wersji beta

Firma udostępniła ograniczoną wersję beta usługi udostępniania plików i współpracy - Live Office Workspace, która jednak nie będzie dostępna dla wszystkich chętnych co najmniej przez kilka tygodni.

Usługa, która pozwala użytkownikom na umieszczanie dokumentów Microsoft Word, Excel i PowerPoint, a także plików PDF, w pewnego rodzaju pamięci online i następnie udostępnianie ich innym użytkownikom, będzie przez jakiś czas dostępna tylko dla tych chętnych, którzy zarejestrowali się w październiku.

Live Office Workspace zaprojektowano w celu przechowywania i udostępniania dokumentów, a nie ich tworzenia. Usługa łączy się z wersjami Windows Office XP, 2003 i 2007 za pośrednictwem komend "Zapisz jako" ich aplikacji (w celu włączenie tego mechanizmu niezbędne jest sprowadzenie specjalnego dodatku), a użytkownicy mogą zaprojektować swoją przestrzeń roboczą jako prywatna lub współdzieloną. Dołączony do tego jest także ograniczony zestaw narzędzi współpracy w tym takie, które pozwalają różnym użytkownikom dodawać komentarze do dokumentów przechowywanych online.

Data udostępnienia finalnej wersji usługi nie została jeszcze podana, jak również wysokość opłat. Wersja beta jest dostępna bezpłatnie, niestety, na razie tylko dla użytkowników na terenie Stanów Zjednoczonych. Szerzej dostępna ma być na początku 2008 r.


TOP 200