Microsoft ostudził nadzieje użytkowników tych pakietów

Korporacja informuje, że wbrew różnego rodzaju spekulacjom, zakończenie wsparcia dla pakietów Office 2010 i Office 2016 dla komputerów Mac nastąpi w październiku tego roku. I to pomimo tego, że firma wydłużyła takie terminy w przypadku innych swoich produktów, takich jak np. niektóre wersje systemu Windows 10.

I tak wsparcie dla pakietów Office 2016 dla komputerów Mac i Office 2010 wygaśnie 13 października 2020 roku. W ciągu ostatniego miesiąca Microsoft wydłużył wsparcie dla kilku innych swoich produktów, argumentując iż było to konieczne ze względu na problemy użytkowników – szczególnie tych, którzy pracuj zdalnie w domu - zawiązane z pandemią koronawirusa COVID-19.

Wśród oprogramowania otrzymującego dodatkowe sześciomiesięczne rozszerzenia wsparcia znajduje się np. Windows 10 1709, Windows 10 1809 oraz SharePoint Server. Można sobie zadać pytanie, dlaczego Microsoft nie potraktował w taki sam sposób pakietów Office 2016 dla komputerów Mac i Office 2010.

Zobacz również:

O tym co zrobić z chwilą wygaśnięcia wsparcia technicznego pakietu Office 2010 pisaliśmy jakiś czas temu tutaj.

W skrócie możemy przypomnieć iż mogą wtedy zdecydować się na dalsze trwanie przy pakiecie Office 2010 (nie zważając na to, że nie jest on już wspierany technicznie), mogą skorzystać z bezpłatnej, internetowej usługi Office 365 Online, mogą zdecydować się na upgrade i wykupić subskrypcję na używanie jednej z wersji (biznesowa lub domowa) pakietu Office 365. W przypadku biznesowej wersji mają do wyboru takie produkty, jak Office 365 Business Essentials, Office 365 Business i Office 365 Business Premium.

Mogą wreszcie odstawić na bok oprogramowanie biurowe firmy Microsoft i wybrać jeden z bezpłatnych pakietów tego typu bazujących na otwartym kodzie (np. LibreOffice czy FreeOffice).


TOP 200