Microsoft ostrzy sobie zęby na Google?

Informację o zamierzeniach przejęcia Google przez giganta z Redmond podał New York Times, powołując się na anonimowe źródła. Przedstawiciele Microsoftu zaznaczyli, że nie będą potwierdzać, ani zaprzeczać plotce. Jak głosi przysłowie, w każdej plotce tkwi jednak ziarno prawdy – tym samym całkiem prawdopodobne, że mocarstwo Gatesa myśli o nabyciu Google.

New York Times podał, że Microsoft kontaktował się z przedstawicielami Google w sprawie zawiązania ścisłej współpracy. Jeden ze scenariuszy, który omawiano, dotyczył możliwości przejęcia wyszukiwarki. Przedstawiciele Google milczą w tej sprawie. Zdaniem analityków, Google woli jednak wejść na giełdę niż oddać się w ręce giganta z Redmond. O giełdowych planach wyszukiwarki donosiliśmy już wcześniej (więcej:http://www.internetstandard.pl/news/60381.html )

Microsoft jest wyraźnie zainteresowany rynkiem wyszukiwarek. Dodajmy, że w ostatnim czasie zespół osób zajmujących się wyszukiwarką w portalu MSN powiększył się do ponad 200 osób. Widać, że gigant z Redmond przymierza się do ostrego wkroczenia w sferę rozwiązań wyszukiwawczych. Analitycy rynkowi wskazują, że Microsoft z pewnością chciałby skorzystać z wpływów z tytułu płatnych odnośników. Być może takie dochody miałaby zapewnić Microsoftowi firma Google.

Zobacz również:

Google nie podaje swoich wyników finansowych, tym samym trudno określić, jakie dokładnie dochody uzyskuje ze sponsorowanych odnośników. Szacuje się jednak, że jest to kwota ok. 1 mld USD rocznie.


TOP 200