Microsoft opracuje aplikacje dla komputerów Palm

W ramach strategii .Net Microsoftu opracowane zostaną wersje takich aplikacji, jak Word i Excel przeznaczone dla komputerów naręcznych Palm i innych urządzeń naręcznych konkurencyjnych wobec PocketPC.

W ramach strategii .Net mają zostać opracowane wersje programów pakietu Microsoft Office (m.in. Word i Excel) przeznaczone dla komputerów naręcznych Palm i innych urządzeń naręcznych konkurencyjnych wobec PocketPC, korzystających z Windows CE.

"Nie chcemy stwarzać konkurencji dla PocketPC. Będziemy jednak dostarczać usługi .Net także na inne platformy"- mówi Steve Ballmer, prezes Microsoftu. Zapewnił również, że obecna decyzja nie wpłynie w jakikolwiek sposób przyszłość urządzeń PocketPC i Windows CE, które nadal będą rozwijane.

Korzystanie z oprogramowania Microsoftu przez użytkowników Palma możliwe było dotychczas dzięki programom takich firm, jak DataViz i Trumbull. Pozwalały one na przeglądanie dokumentów w formatach Word lub Excel.

Palm jest zdecydowanym liderem na rynku komputerów naręcznych (70% udziałów). Natomiast Microsoft kontroluje jedynie ok. 15% rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200