Microsoft opracował to narzędzie AI z myślą o agencjach rządowych USA

Korporacja z Redmond wprowadziła do oferty nową usługę Azure OpenAI, projektując ją z myślą o agencjach rządowych USA, które do tej pory mogły korzystać ze sztucznej inteligencji, wykorzystując ogólnodostępne narzędzia tego typu oferowane przez środowiska komercyjne.

Grafika: Andrey Popov/Shutterstock

Microsoft wprowadził do nowej usługi – która jest oferowana w ramach platformy Azure Government - rozwiązania, które pozwalają agencjom rządowym korzystać z jej chmurowej platformy, zachowując jednocześnie wszystkie rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa danych. Do nowej, wyspecjalizowanej usługi AI dostęp będą mieli wyłącznie zweryfikowani użytkownicy pracujący dla rządu USA.

Specyfiką nowej usługi AI wprowadzonej do platformy Azure Government jest to, że łączy się ona bezpośrednio z opracowanymi przez Microsoft algorytmami AI, nie wymieniając w żadnym momencie danych ani z publicznym Internetem, czy też z korporacyjną siecią Microsoftu. Aby uzyskać dostęp do dużych modeli językowych, takich jak GPT-4 i GPT-3.5, agencje rządowe mogą korzystać z interfejsów API dołączonych do usługi OpenAI.

Zobacz również:

  • Zerowanie Windows 10/11 - z której opcji skorzystać?
  • Oracle Cloud w Microsoft Azure
  • AI przyspieszy procesy w bankowości korporacyjnej

Z usługi Azure OpenAI można również korzystać za pośrednictwem zestawu Python Software Development Kit (SDK) lub internetowego interfejsu firmy w Azure AI Studio. Microsoft zapewnia przy tym, że dane pozyskane z agencji rządowych nie będą wykorzystywane do szkolenia żadnego z jej dużych modeli językowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200