Microsoft ogłasza datę premiery Office XP

Najnowszy zestaw aplikacji biurowych firmy dostępny będzie od 31 maja. Polska wersja pakietu ma się pojawić w sprzedaży najpóźniej do końca czerwca.

Microsoft ogłosił termin premiery oraz ceny oprogramowania Office XP. Pakiet biurowy, którego sprzedaż detaliczna rozpocznie się 31 maja, będzie oferowany w kilku wersjach, w cenie 239-800 USD. Najtańsza będzie wersja Office XP Standard, w skład której wejdzie Word 2002, Excel 2002, Outlook 2002 i PowerPoint. Cenę Office XP Standard wyznaczono na 479 USD oraz 239 USD za uaktualnienie. Kolejną wersją będzie Office XP Professional, zawierający dodatkowo Access 2002. Produkt ten pojawi się również jako uaktualnienie w specjalnej wersji (Special Edition) wraz z aplikacjami FrontPage 2002 i Publisher 2002. Najbogatszym wariantem będzie Office XP Developer, zawierający wszystkie aplikacje z pakietu Professional Special Edition oraz dodatkowe narzędzia dla developerów, m.in. SharePoint Team Services.

Najnowszy pakiet biurowy Microsoft będzie także dystrybuowany wraz z zestawami komputerowymi jako wersja OEM. W tym wariancie pojawią się Office XP Small Business, zawierający Word 2002, Excel 2002, Outlook 2002 i PowerPoint 2002 oraz Office XP Professional, oferowany wraz z Access 2002 i Publisher 2002. Na razie producent nie podał cen pakietów OEM.

Zobacz również:

  • Notatnik w Windows 11 zostanie odświeżony, podobnie jak inne aplikacje

Przedstawiciele Microsoftu utrzymują, że premiera polskiej wersji Office XP nastąpi najpóźniej do końca czerwca bieżącego roku. Na naszym rynku będą dostępne Office XP Standard, Professional, Special Edition oraz Developer, w którym to część dodatkowych modułów ma występować w wersji angielskiej. Microsoft twierdzi, że cena Office XP w Polsce będzie porównywalna z Office 2000. Oprogramowanie ma zawierać tę samą funkcjonalność co produkt przeznaczony na rynek amerykański, nie będzie jednak modułu umożliwiającego rozpoznawanie mowy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200