Microsoft oferuje użytkownikom darmową wersję usługi Teams

Korporacja znalazła sposób na zwalczanie koronawirusa, udostępniając użytkownikom bezpłatnie na okres sześciu miesięcy swoje narzędzie do pracy grupowej noszące nazwę Teams.

Firma zaczęła udostępniać bezpłatnie jedną z wersji tego narzędzia w 2018 roku, zastrzegając wtedy iż pewne funkcje są dostępne wyłącznie po wykupieniu licencji, za co trzeba oczywiście zapłacić. I to właśnie te dodatkowe funkcje zostaną obecnie dołączone do bezpłatnej wersji narzędzia.

Bezpłatna wersja próbna aplikacji Teams wspierającej dodatkowe funkcje jest w rzeczywistości częścią nowej, sześciomiesięcznej wersji testowej rozwiązania wchodzącego w skład usługi Office 365 przeznaczonej dla przedsiębiorstw. Obejmuje ona wszystkie mechanizmy wspierające pracę grup roboczych, czyli możliwość organizowania spotkań, współpracy i przepływu prac.

Zobacz również:

Udostępniając aplikację Teams wszystkim zainteresowanym osobom bezpłatnie przez sześć miesięcy, Microsoft chce włączyć się czynnie w walkę z koronawirusem. Trzeba jednak zaznaczyć, że chociaż bezpłatna wersja aplikacji Teams jest w pełni funkcjonalna, to istnieją niewielkie różnice między nią a wersją płatną. Chodzi tu np. o to iż w przypadku wersji płatnej użytkownicy mają do dyspozycją więcej przestrzeni dyskowej oraz możliwość nagrywania spotkań.

Google też chce dołączyć swoje trzy grosze do walki z koronawirusem. Korporacja poinformowała wczoraj, że zapewnia wszystkim subskrybentom usług G Suite i G Suite for Education bezpłatny dostęp do zaawansowanych funkcji narzędzia Hangouts Meet, które pozwalają organizować wideokonferencje.

Mogą oni obecnie organizować bezpłatnie spotkania, w których udział bierze ponad 250 osób. Mogą na tej samej zasadzie transmitować na żywo obrazy wideo docierające do ponad 100 tys. odbiorców. Mają tez możliwość rejestrowania takich sesji i zapisywania ich w firmowym magazynie Gogle Drive.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200