Microsoft odpowiada na zarzuty przedstawione przez Komisję Europejską

Treść odpowiedzi producenta, dotycząca zarzutów rzekomego nadużywania przez niego pozycji monopolisty w celu uzyskania przewagi na rynku oprogramowania serwerowego w Europie, nie została ujawniona.

Microsoft ustosunkował się do zarzutów przedstawionych mu przez Komisję Europejską. Przypomnijmy, że na początku sierpnia br. oskarżyła ona producenta o wykorzystywanie silnej pozycji na rynku systemów operacyjnych do komputerów PC dla uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku oprogramowania serwerowego.

Oskarżenie opierało się na dowodach przedstawionych przez Sun Microsystems, jednego z największych konkurentów Microsoftu.

Przedstawiciel Microsoftu na rynek europejski stwierdził, że "firma przygotowała swoją odpowiedź i teraz oczekuje dialogu z komisją". Firma nie ujawniła treści odpowiedzi.

Na obecnym etapie sprawy Komisja musi zapoznać się z dokumentami przedłożonymi przez producenta Windows, nie jest jednak zobligowana żadnym terminem do wydania swojego orzeczenia w tej sprawie. Zdaniem analityków, może poprosić o uzupełnienie odpowiedzi.

***

Komisja Europejska oskarża Microsoft o monopolistyczne praktyki

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200