Microsoft odkłada Photosynth na półkę

Korporacja zdecydował się zakończyć żywot rozwiązania Photosynth (będącego połączeniem internetowej usługi online i komputerowej aplikacji), która pozwala użytkownikom tworzyć na bazie zrobionych przez siebie zdjęć obrazy 3D (trójwymiarowe). Są to panoramiczne obrazy mające taką właściwość, że znajdujące się na nich obiekty można je oglądać z różnych miejsc czyli pod różnym kątem.

Wydawałby się, że technologia stworzona do budowania obrazów 3D nadaje się idealnie do obsługiwania aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość. Jednak Microsoft zadecydował inaczej, co jest pewnym zaskoczeniem. Mobilna usługa Photosynth została odstawiona do lamusa rok temu (Microsoft przestał ja wtedy rozwijać i wspierać) , ale obsługująca ja witryna zostanie zamknięta 6-go stycznia 2017 roku.

Aby użytkownicy mogli jednak otwierać zdjęcie Photosynth po zamknięciu witryny, Microsoft opracował aplikację Photosynth Offline Viewer, która pracuje w trybie offline.

Zobacz również:

  • Pogoda z Windowsa 10/11 z najdokładniejszą prognozą pogody
  • NASA chwali się GIFem pokazującym możliwości teleskopu Webba
  • Amerykański Sidewalk firmy Amazon może być cenny dla biznesu

Aby zapisać pliki Synths, użytkownik powinien najpierw pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu aplikację Photosynth Offline Viewer. Następnie powinien załogować się na swoje konto do witryny Photosynth, wybrać opcję „My Photosynths” i kliknąć przycisk „Export”. W ten sposób można jednak pobierać z witryny tylko swoje zdjęcia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200