Microsoft: nowy model licencji później

Producent zdecydował się przesunąć termin wprowadzenia nowych zasad licencjonowania oprogramowania dla użytkowników korporacyjnych. Zmiany w programie, które miały wejść w życie 1 października, zostaną wprowadzone dopiero w sierpniu 2002 r.

W odpowiedzi na sugestie klientów, Microsoft podjął decyzję o odłożeniu wprowadzenia nowych zasad licencjonowania oprogramowania, przedstawionych przez firmę w maju br. Pierwszego października miały zacząć obowiązywać nowe, prostsze zasady udzielania licencji na oprogramowanie oraz aktualizacji aplikacji. Dotychczasowe licencje typu VUP (Version Upgrade), PUP (Product Upgrade), CUP (Competitive Product Upgrade), LUP (Language Upgrade) oraz UA (Upgrade Advantage) ma zastąpić program Microsoft Software Assurance. Gwarantuje on użytkownikom oprogramowania prawo do uaktualniania produktu do najnowszej wersji, jaka pojawi się na rynku w trakcie trwania umowy. Wcześniej Microsoft przesunął termin wprowadzenia Software Assurance na koniec lutego 2002 r.

Jednocześnie przesunięty został termin wprowadzenia programu subskrypcji licencyjnych. Program Enterprise Agreement w wersji oznaczonej numerem 6.0. skierowany jest do dużych i średnich firm. Microsoft obniżył wymagania dotyczące ilości stanowisk komputerowych z 500 do 250, zwiększając tym samym liczbę firm, które będą mogły skorzystać z tego programu. Po upłynięciu trzyletniego okresu obowiązywania umowy w EA 6.0 przedsiębiorstwo będzie mogło przedłużyć ją o kolejny rok lub trzy lata.

Zobacz również:

  • Elon Musk chce stworzyć własną wersję sztucznej inteligencji
  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?

Przesunięcie terminu wprowadzenia nowych zasad licencjonowania, ma dać firmom czas na opracowanie odpowiedniej strategii biznesowej w kwestii zakupów oprogramowania koncernu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200