Microsoft: nowa wirtualizacja desktopa w roku przyszłym

Firma zapowiedziała uaktualnienie popularnego Desktop Optimization Pack o dodatkowe oprogramowanie wirtualizacyjne, które pochodzi od przejętej spółki Kidaro.

Oprogramowanie Kidaro umożliwia jednoczesną pracę wielu wersji Windows i aplikacji bez konieczności otwierania wielu sesji maszyn wirtualnych. Microsoft zamierza wydać to oprogramowanie w pierwszej połowie 2009 r., pod nazwą Microsoft Enterprise Desktop Virtualization.

Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP) jest przeznaczony do wspomagania administratorów IT w zarządzaniu zbiorem desktopów Windows. Pakiet zawiera Application Virtualization, do ciągłego podawania aplikacji z centralnie zarządzanej usługi; Asset Inventory Service, narzędzie skanowania inwentaryzacyjnego; System Center Desktop Error Monitoring; Advanced Group Policy Management (APGM), do zarządzania zmianami za pośrednictwem obiektów polityki grupowej, oraz Diagnostic and Recovery Toolset, do wspomagania odtwarzania uszkodzonych pecetów.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji

MDOP składa się z oprogramowania uzyskanego w wyniku przejęcia firm: Softricity, AssetMetrix, Winternals Software i Desktop Standard. Pakiet jest dostępny jedynie dla tych użytkowników, którzy mają podpisany kontrakt Software Assurance i jest najszybciej sprzedającym się produktem z licencją grupową - ponad 6,5 miliona sprzedanych licencji.

Podczas kwietniowej konferencji Management Summit, Microsoft zapowiedział wydanie jesienią br. kolejnej wersji MDOP, w ramach sześciomiesięcznego cyklu uaktualniania. Ostatnie uaktualnienie pakietu udostępniono w kwietniu br.

Jesienne uaktualnienia MDOP to m.in. Asset Inventory Service 1.5, z ulepszoną skalowalnością i zarządzaniem licencjami; Advanced Group Policy Management 3.0, z obsługą Windows Vista SP1 i Windows Server 2008, a także nowe mechanizmy zabezpieczeń i ulepszone raporty.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200