Microsoft: nowa platforma multimedialna

Firma zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowych technologii rodziny Windows Media. Na pakiet nazwany roboczo "Corona", składa się oprogramowanie serwerowe, narzędzia programistyczne oraz aplikacje przeznaczone do obsługi plików audio i wideo. Wprowadzanie poszczególnych elementów nowego systemu multimedialnego rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Firma zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowych technologii rodziny Windows Media. Na pakiet nazwany roboczo "Corona", składa się oprogramowanie serwerowe, narzędzia programistyczne oraz aplikacje przeznaczone do obsługi plików audio i wideo. Nowa technologia ma być w pełni zgodna z platformą .Net. Przedstawiciele koncernu poinformowali również, że gotowa jest już wersja beta Windows Media Services dla Windows .Net Server. Rozwiązanie to umożliwia obsługę transmisji strumieniowej formatów Windows Media Audio (WMA) oraz Windows Media Video (WMV) - które mają być powszechnie wykorzystywane na platformie .Net.

Jedną z zaprezentowanych nowości jest technologia Fast Stream, która, według firmy umożliwi szybkie odtwarzanie "streamingów" - bez konieczności buforowania danych. "Fast Stream umożliwi internautom szybkie "przełączanie" się między kanałami cyfrowego radia czy telewizji - dokładnie tak, jak w odbiornikach telewizyjnych" - stwierdził przedstawiciel Microsoftu.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Jak zmieni się zarządzanie sprzętem Apple w macOS 13 (MDM) ?

Wprowadzanie na rynek poszczególnych elementów nowego systemu multimedialnego rozpocznie się już na początku przyszłego. Przedstawiciele Microsoftu obiecują, że platforma "Corona" pozwoli na obsługę przekazów wideo porównywalnych jakościowo z dzisiejszą telewizją cyfrową.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200