Microsoft namawia firmy do jak najszybszego przechodzenia na usługę Teams

Korporacja rozsyła ostatnio wiadomości przypominające swoim klientom biznesowym, że przeznaczona dla nich usługa Skype for Business Online zostanie za jakiś czas wygaszona i namawia ich do tego, aby zaczęli korzystać z innej usługi oferującej podobne możliwości, jaką jest Teams.

Usługa Skype for Business Online zostanie co prawda wycofana z oferty MIcrosoftu dopiero w sierpniu 2021 roku, ale co bardziej zapobiegliwe firmy powinny już teraz przechodzić na Teams, tak aby nie robić tego w ostatniej chwili, co może zaburzyć jej funkcjonowanie.

Microsoft przypomina też, że ci nowi użytkownicy, którzy zalogują się do tej usługi po pierwszym września, nie będą mieć dostępu do aplikacji Skype for Business Online, ale zostanie im zaproponowana usługa Teams.

Zobacz również:

Proszę jednocześnie pamiętać, że konsumencka wersja usługi Skype będzie dalej funkcjonować w nie zmienionej postaci. Dotyczy to też edycji Skype Business Server.

Microsoft „W ciągu ostatnich dwóch lat ściśle współpracowaliśmy z naszymi klientami w celu udoskonalenia usługi Teams i uważamy, że jesteśmy w punkcie, w którym możemy śmiało polecić ją jako uaktualnienie dla wszystkich użytkowników Skype for Business Online”, napisał na swoim blogu James Skay, starszy menedżer odpowiedzialny za marketing tej usługi.

I dodaje, „Firmy, które już przeszły na Teams, mówią nam iż usługa ta nie tylko pomogła im ogólnie poprawić współpracę w biznesem i klientami, ale także dała rzadką okazję do ponownego przemyślenia sposobu wykonywania tej pracy”.


TOP 200