Microsoft nakłania do porzucenia Internet Explorera

Microsoft ma nowy sposób na to, żeby wymusić dokonanie aktualizacji przez użytkowników poprzednich wersji swojej przeglądarki internetowej. Osobom pracującym w pakiecie biurowym Office 365, które korzystają ze starszych wydań Internet Explorera, wyświetlony zostanie komunikat nakłaniający do wgrania nowej wersji.

Internet Explorer doczekał się już następcy, ale nadal dużo osób korzysta ze starszych wersji tego programu dołączanych do systemów takich jak Windows 7, Windows 8, Windows 8.1. Microsoft próbuje przekonać użytkowników wieloma sposobami do aktualizacji przeglądarek.

Korzystanie z przestarzałej przeglądarki - oraz niezaktualizowanych do najnowszej wersji wtyczek - nie tylko nie pozwala wykorzystać wszystkich funkcji dodanych do niej na przestrzeni lat, ale wiąże się też z wieloma niebezpieczeństwami. Użytkownicy narażeni są na bardzo wiele różnych ataków, które mogą prowadzić do utraty ważnych danych.

Zobacz również:

  • Nagrobek Microsoft Internet Explorer z Korei Południowej viralem
  • Windows 11 22H2 może zadebiutować już 20 września
  • Microsoft potwierdza problemy z ostatnią aktualizacją Windowsa 11

Najnowszy pomysł Microsoftu mający na celu nakłonienie użytkowników do aktualizacji Internet Explorera lub przesiadki na przeglądarkę Edge bierze na cel osoby korzystające z Office 365. Użytkownikom pakietu biurowego w chmurze wyświetlany będzie nowy komunikat.

Microsoft będzie informował osoby korzystające z Office 365 za pośrednictwem starej wersji przeglądarki Internet Explorer, że z tego powodu "doświadczenie z korzystania z usługi może być znacząco osłabione".

Akcja nakłaniania do aktualizacji rozpocznie się 12 stycznia 2016 roku i dotyczy Internet Explorera 8 i Internet Explorera 9. Już teraz część funkcji Office 365 w tych przeglądarka nie działa, a od przyszłego roku Internet Explorer 9 przestanie wspierać Yammera.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200