Microsoft może być wkrótce wart ponad 2 bln USD

Akcje firmy Microsoft ciągle zwyżkują i wszystko wskazuje na to, że już wkrótce jej wartość rynkowa może przekroczyć magiczną barierę 2 bln USD. Tym samym byłaby to wtedy druga po Apple amerykańska korporacja, która weszła do tego ekskluzywnego klubu.

Microsoft

Wartość udziału korporacji z Redmond wzrosła w zeszłym roku aż o 20%, a w ciągu zaledwie trzech miesięcy tego roku o kolejne 17%, tak iż obecnie korporacja warta jest ok. 1,9 bln USD, a dzisiaj za jeden udział trzeba zapłacić 253,25 USD. Jeśli więc jej akcje zdrożeją o kolejne 5%, to pęknie granica 2 bln USD i Microsoft dołączy do Apple.

Analitycy zwracają tez uwagę na fakt, że od momentu w którym Satya Nadella zastąpił na stanowisku CEO Steve'a Ballmera – co miało miejsce w 2014 roku – wartość Microsoftu wzrosła aż pięciokrotnie.

Zobacz również:

  • Ważne trendy na 2024
  • Arm poczynił duży krok w stronę IPO
  • Nvidia warta jest obecnie więcej niż 1 bln USD

Jednak pomimo tak dobrych wyników, Microsoftowi jest jeszcze daleko to tego, aby zdetronizować w rankingu Apple. Kapitalizację rynkową producenta smartfonów iPhone szacuje się bowiem obecnie na 2,2 bln USD, a tym roku był nawet taki moment, gdy było to 2,4 bln USD.

Warto w tym momencie przypomnieć ze Amazon i Alphabet warte są odpowiednio 1,7 i 1,5 bln USD i w przyszłości mogą również pokusić się o przekroczenie granicy 2 bln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200