Microsoft - łatki jednak nie będzie

Koncern z Redmond zrezygnował z udostępnienia w najbliższy wtorek uaktualnienia, usuwającego "krytyczny" błąd w systemie Windows. Rzeczniczka Microsoftu tłumaczy, że przygotowany patch działa niepoprawnie i wymaga dodatkowych testów.

W miniony czwartek koncern zapowiedział, że w tym miesiącu użytkownikom udostępniona zostanie tylko jedna "łatka" związana z bezpieczeństwem produktów Microsoftu. Nie podano żadnych szczegółowych danych na jej temat - wiadomo było jedynie, iż patch usuwać miał "krytyczną" lukę w zabezpieczeniach systemu Windows (pisaliśmy o tym w tekście "Wrześniowe łatanie - tylko jeden patch"). Przypomnijmy - w nomenklaturze Microsoftu "błąd krytyczny" to taki, który wymaga natychmiastowego usunięcia, ponieważ umożliwia zaatakowanie systemu bez żadnego działania użytkownika.

Ostatecznie jednak koncern zrezygnował z udostępnienia zapowiedzianego już patcha - "Natknęliśmy się na problem z jakością. W uaktualnieniu znaleziono coś, co uświadomiło naszym programistom, że lepiej będzie w tym miesiącu go nie udostępniać" - tłumaczy rzeczniczka Microsoftu. Przedstawicielka koncernu zapowiedziała, że najprawdopodobniej "łatka" trafi do użytkowników za miesiąc, po dodatkowych testach.

Zobacz również:

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Microsoftu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200