Microsoft łata dziury w Telnecie

Producent po raz kolejny przygotował poprawki mające usunąć luki w zabezpieczeniach aplikacji Telnet, dołączonej do systemu Windows 2000.

Microsoft przygotował pakiet poprawek dla użytkowników Windows 2000 korzystających z aplikacji Telnet. Mają one usunąć, aż siedem błędów wykrytych w oprogramowaniu, stwarzających potencjalne zagrożenia podczas łączenia się ze zdalnymi komputerami przez Telnet. Dziury znalezione w systemie mogą powodować zagrożenie atakami typu Denial of Service (DoS), umożliwiać przejęcie uprawnień administratora, kradzież haseł użytkowników i uruchamianie sesji Telnet na komputerze użytkownika.

Przedstawiciele Microsoftu utrzymują, że zainstalowanie poprawki do Windows 2000 powinny rozważyć jedynie firmy stale korzystające z połączeń za pomocą aplikacji Telnet. Producent stwierdził, że system Windows NT 4.0 jest wolny od tego rodzaju błędów. Narażeni na ataki są natomiast użytkownicy wszystkich wersji systemu Windows 2000 (Professional, Server, Advanced Server, Datacenter).

Zobacz również:

  • Windows vs macOS - jak są wspierane najpopularniejsze systemy
  • To nowe narzędzie usprawnia proces projektowania aplikacji
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200