Microsoft kwestionuje benchmark przeglądarek zaproponowany przez Google

Choć autorzy aplikacji odparli większość zarzutów Microsoftu, to eksperci koncernu z Redmond postanowili stworzyć własny benchmark, który będzie testował nowoczesne możliwości przeglądarek (m.in. animacje, przekształcenia CSS3, fonty WOFF).

Polecamy Jak skutecznie bronić się przed atakami DoS/DDoS?

Zobacz również:

  • Platforma tej firmy jest najlepsza w szkoleniu modeli językowych AI
  • System MS-DOS wrócił po latach w postaci open source

Benchmark Microsoftu nazwano RoboHornet Pro, co nie pozostawia wątpliwości w jakim celu został on opracowany. Zaskoczeniem nie były również wyniki testów przeprowadzonych przez RoboHornet Pro. Wykazały one przewagą wydajnościową Internet Explorera nad Google Chrome.

Eksperci znanego serwisu Tom’s Hardware uruchomili Google RoboHornet na własnych maszynach, by obiektywnie zbadać możliwości nowej aplikacji. Testy na komputerach bazujących na Windows 7 (64 bit) wykazały przewagę Google Chrome nad przeglądarkami Internet Explorer 9, Opera i Firefox. IE 10 górowała nad konkurencją podczas testów przeprowadzanych na Windows 8 RTM (64 bit). Przeglądarka Safari była liderem Mac OS X. Na Ubuntu najbardziej wydajna okazała się Google Chrome.

Analizując te wyniki należy mieć na uwadze, że RoboHornet jest obecnie w fazie alfa i posiada wiele zgłoszonych już błędów. Od postępu prac nad rozwojem projektu zależeć będzie przyszłość i renoma nowego benchmarku Google.


TOP 200