Microsoft kupuje Komoku

Microsoft zamierza poszerzyć swoje możliwości w obszarze bezpieczeństwa przejmując firmę Komoku, projektującą rozwiązania do wykrywania rootkitów.

Technologia Komoku ma być włączona do produktów Forefront i Windows Live OneCare. Forefront jest zestawem oprogramowania ochronnego dla przedsiębiorstw, zawierającym ochronę przed kodami złośliwymi dla pecetów, narzędzia ochronne dla Exchange i serwerów SharePoint, a także bramę zabezpieczająca zdalny dostęp do zasobów korporacyjnych.

OneCare jest pakietem zabezpieczeń dla użytkowników pecetów, który służy do wykrywania wirusów i spyware oraz zapewnia składowanie plików.

Komoku jest firmą założoną w roku 2004, projektującą rozwiązania do wykrywania rootkitów i złośliwego oprogramowania. Firma obsługuje instytucje z szczególnymi wymogami w zakresie bezpieczeństwa, takimi jak Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy Departament Obrony Stanów Zjednoczonych.

Microsoft nie planuje utrzymanie nazwy Komoku czy też jej linii produktowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200