Microsoft kupił technologię audio dla Windows CE

Microsoft kupił od firmy Interactive Objects technologię umożliwiającą użytkownikom Windows CE odtwarzanie plików audio w formacie Windows Streaming Media, będącym jednym z elementów promowanego przez Microsoft standardu Windows Media Technologies 4.0

Microsoft kupił od firmy Interactive Objects technologię umożliwiającą użytkownikom Windows CE odtwarzanie plików audio w formacie Windows Streaming Media, będącym jednym z elementów promowanego przez Microsoft standardu Windows Media Technologies 4.0. (WMT 4.0). Firmy zapowiedziały także wspólne opracowanie innych technologii, umożliwiających transmisję treści audiowizualnych dla Windows CE.

Jak twierdzą przedstawiciele Interactive Objects, kupiona przez Microsoft technologia jest pierwszym rozwiązaniem programowym, współpracującym z platformą WMT 4.0, umożliwiającym odsłuchiwanie dźwięku stereo na komputerach naręcznych.

Odtwarzacz wyprodukowany przez Interactive Objects pojawi się na rynku już w tym miesiącu i będzie m.in. dołączany do komputerów naręcznych Casio E-100 i E-105.

Firma zapowiada także opracowanie, we współpracy z Microsoftem, zestawu narzędzi do komputerów stacjonarnych, które pozwolą użytkownikom zarządzać bibliotekami audio oraz ich wymianą między komputerami a urządzeniami przenośnymi. Zastosowane w nowych technologiach rozwiązania szyfrujące mają umożliwić przenoszenie plików muzycznych, zabezpieczając jednocześnie ich prawa autorskie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200