Microsoft: kolejne wydanie SQL Server w roku 2008

Firma pracuje nad produktem, który będzie zdolny obsłużyć olbrzymi przyrost danych w przedsiębiorstwach i umożliwi użytkownikom, zarówno w dużych przedsiębiorstwach jak i mniejszym biznesie, dostęp do tych danych.

Podczas pierwszej konferencji Business Intelligence odbywającej się w Seatle, Microsoft ogłosił, że kolejna wersja serwera SQL, o nazwie kodowej Katmai, pojawi się w roku przyszłym. Nowa wersja ma sprostać problemom wynikającym z 'eksplozji danych' w przedsiębiorstwach i ma umożliwić tworzenie hurtowni dużej skali danych oraz dostarczanie informacji za pośrednictwem aplikacji Microsoft Office. Katmai w wersji CTP (Community Technology Preview) ma pojawić się latem br.

Microsoft podał też informacje o nabyciu oprogramowania OfficeWriter firmy SoftArtisans, które pozwala na tworzenie raportów w Word i Excel. Ten nabytek ma pomóc firmie w osiągnięciu ambitnego celu: szerszego udostępnienia danych użytkownikom w przedsiębiorstwach.

Zobacz również:

  • Rząd przyjął projekt o ułatwieniach w budowie szerokopasmowego internetu
  • Jak wybrać magazyn danych w chmurze?

Serwery SharePoint i Performance Point (platforma do zarządzania wydajnością) już teraz ułatwiają szerszemu gronu użytkowników dostęp do ważnych danych biznesowych.

W tym roku ma pojawić się Performance Point Server 2007. Serwer przechowuje dane i reguły biznesowe w centralnym repozytorium i integruje je z narzędziami analitycznymi, planowania, prognozowania konsolidowania i raportów finansowych, w celu zapewnienia użytkownikowi lepszego wglądu w procesy biznesowe. Interfejsem dla serwera po stronie kleinckiej mają być Excel, Outlook i Internet Explorer. Serwer ma być także zintegrowany z SharePoint Server i narzędziami analitycznymi nabytymi w ubiegłym roku wraz z firmą ProClarity.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200