Microsoft inwestuje w komórkowy DRM

Przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli na odbywających się w Las Vegas targach CTIA Wireless, że koncern zamierza zająć się rozwijaniem systemu zabezpieczania plików DRM, przystosowanego do pracy na wszelkiego rodzaju urządzeniach mobilnych (np. telefonach komórkowych).

Kevin Johnson, wiceprezes działu Platforms & Services Division Microsoftu tłumaczył, że na całym świecie z wszelkiego rodzaju urządzeń potrafiących m.in. odtwarzać pliki multimedialne, korzysta w sumie ponad 800 mln osób. "To ogromny, niezagospodarowany sektor rynku" - mówi przedstawiciel koncernu.

Johnson zdradził również, że Microsoft prowadzi już zaawansowane rozmowy z firmami, udostępniającymi materiały multimedialne oraz producentami sprzętu służącego do ich odtwarzania (m.in. Motorolą). Ich wspólnym celem jest - jak mówią partnerzy - stworzenie systemu DRM, który umożliwi skuteczne i wygodne dla użytkowników zabezpieczanie plików multimedialnych przed nieautoryzowanym kopiowaniem i dystrybuowaniem.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

W tej chwili ze stworzonego przez Microsoft systemu Windows Media DRM korzysta juz ok. 100 dostawców usług (m.in. kilka największych internetowych sklepów muzycznych i filmowych) oraz setki producentów sprzętu z całego świata.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200