Microsoft integruje Bing z generatorem obrazów DALL-E

Microsoft dalej inwestuje w sztuczną inteligencję. Generator obrazów DALL-E trafia do wyszukiwarki Bing.

Wyszukiwarka Microsoft Bing oraz przeglądarka sieciowa Microsoft Edge mogą korzystać z generowania obrazków poprzez sztuczną inteligencję.

Bing Image Creator
Źródło: microsoft.com

Bing Image Creator

Źródło: microsoft.com

Microsoft zaprezentował nowe rozwiązanie o nazwie Microsoft Bing Image Creator. Program korzysta z zaawansowanej wersjo modelu DALL-E rozwijanego przez firmę OpenAI, której głównym inwestorem jest Microsoft.

Zobacz również:

Podczas przeprowadzania konwersacji z wyszukiwarką sieciową Bing użytkownik może poprosić program o wygenerowanie obrazu. Bing wykorzysta w tym celu narzędzie Bing Image Creator, aby na podstawie opisu wprowadzonego przez użytkownika wygenerować kilka obrazów.

Image Creator zostanie w niedalekiej przyszłości zintegrowany z przeglądarką Microsoft Edge - odnośnik do narzędzia znajdzie się w pasku bocznym Edge.

Dzięki inwestycji Microsoft w OpenAI na przestrzeni ostatnich tygodni gigant z Redmond mocno zatrząsł rynkiem wyszukiwarek sieciowych. Firma, która do tej pory kojarzona była głównie z Windowsem oraz pakietem biurowym Office praktycznie z dnia na dzień stała się poważną konkurencją dla Google - przedsiębiorstwa, które zbudowało swoje imperium na wyszukiwarce sieciowej Google Search.

Integracja narzędzi ChatGPT z wyszukiwarką Bing spowodowała drastyczny wzrost użytkowników. Na początku marca Microsoft pochwalił się przekroczeniem 100 milionów użytkowników dziennie. Dodatkowo dzień po tym, jak Google ogłosił API dla swojego modelu językowego PaLM i integrację AI dla Google Docs, Microsoft odpowiedział wydaniem generatywnej AI w programach pakietu biurowego Microsoft 365.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200