Microsoft i SAS łączą siły

Obie firmy ogłosiły wczoraj podczas SAS Global Forum 2020 (wirtualna konferencja poświęcona analityce) rozpoczęcie strategicznej współpracy w zakresie technologii i promocji nowych rozwiązań.

Współpraca

Współpraca jest efektem integracji SAS ze wszystkimi rozwiązaniami Microsoft opartymi na Azure, Dynamics 365, Microsoft 365 i Power Platform. W ramach współpracy firmy przeprowadzą migrację produktów analitycznych i rozwiązań branżowych SAS do chmurowej platformy Microsoft Azure.

Obejmuje optymalizację SAS Viya (najnowszej wersji rozwiązania opartego na chmurze pod kątem platformy Azure), a także integrację szerokiej gamy rozwiązań branżowych SAS – od przeciwdziałania nadużyciom, poprzez zarządzanie ryzykiem, po sprzedaży detaliczną w Azure Marketplace.

Zobacz również:

W ramach współpracy Microsoft i SAS przeanalizują możliwość integracji narzędzi analitycznych SAS, w tym modeli branżowych, w Azure i Dynamics 365 oraz zbudują nowe, gotowe do wprowadzenia na rynek wspólne rozwiązania dla klientów, znajdujące zastosowanie w wielu sektorach.

Dodatkowe produkty i rozwiązania SAS będą wprowadzane na rynek jeszcze w tym roku, w czym mają pomóc organizowane wspólnie działania promocyjne i sprzedażowe.


TOP 200