Microsoft i Orange łączą swoje usługi IM

Firmy podpisały porozumienie, na mocy którego użytkownicy systemów IM (Instant Messaging), zainstalowanych zarówno na komputerach PC jak i telefonach komórkowych będą mogli komunikować się ze sobą w czasie rzeczywistym. Szacuje się, że z nowych możliwości skorzysta 375 mln osób.

Od grudnia br. Orange zaoferuje swoim francuskim abonentom komórkowych poszerzoną usługę Orange Messenger, która będzie współpracowała z komunikatorami bazującymi na platformie Windows Live. Po uruchomieniu nowej usługi również w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii ok. 135 mln użytkowników sieci operatora będzie mogła na bieżąco komunikować się z osobami, korzystającymi z desktopowego systemu IM - Windows Live Messenger. Liczba tych ostatnich szacowana jest na ok. 240 mln w skali światowej.

W ramach umowy możliwe będzie także zestawianie wideokonferencji, a użytkownikom komputerów PC zostanie udostępniona opcja łatwego wysyłania SMSów na telefony komórkowe sieci Orange.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200