Microsoft i Oracle - ścisła cloudowa współpraca już w Polsce

Firmy Microsoft i Oracle ogłosiły partnerstwo na rzecz współpracy w zakresie świadczenia usług chmury obliczeniowej dla przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz podmiotów publicznych. Organizacje będą mogły między innymi przenosić swoje środowiska IT do chmur Microsoft Azure i Oracle Cloud. Również w Polsce. To kolejny, ogłaszany na przestrzeni ostatnich miesięcy, duet chmurowy i potwierdzenie trendu oferowania nowych technologii z wykorzystaniem synergii partnerów.

Umowa globalna o współpracy obu firm została zawarta w czerwcu 2019 roku. Teraz ten alians schodzi na szczeble lokalne i dotyczy podmiotów prowadzących działalność w Polsce. Porozumienie zakłada ścisłą współpracę dostawców w oferowaniu optymalnie zintegrowanej platformy chmurowej dla polskich klientów zainteresowanych jednoczesnym wykorzystaniem usług Microsoft Azure i Oracle Cloud. Organizacje będą więc mogły bezproblemowo łączyć usługi chmurowe, takie jak analityka i sztuczna inteligencja (AI) dostępne w Oracle Cloud i Azure, z chmurowymi usługami bazodanowymi obu dostawców, w szczególności z Autonomiczną Bazą Danych Oracle. Co ważne, firmy będą miały jeden punkt kompleksowej obsługi dla wszystkich usług i aplikacji w chmurze.

Oprócz zapewnienia środowiska spójnej pracy dla klientów korzystających z oprogramowania Oracle w chmurze Oracle Cloud i rozwiązań Microsoft w chmurze Azure, partnerstwo zapewnia realizację nowych, innowacyjnych scenariuszy. Może to być m.in. sprawne uruchomienie aplikacji opartych na technologii Oracle w chmurze Azure w połączeniu z Autonomiczną Bazą Danych Oracle działającej na infrastrukturze Exadata w chmurze Oracle Cloud, jak i uruchamianie aplikacji opartych na technologii Microsoft w Oracle Cloud w połączeniu z bazami MS SQL w Azure.

Zobacz również:

  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
  • Microsoft kończy z programem Olympia Corp
  • Microsoft wzmacnia bezpieczeństwo chmury Azure

Porozumienie zakłada ścisłą współpracę dostawców w oferowaniu optymalnie zintegrowanej platformy chmurowej dla polskich klientów zainteresowanych jednoczesnym wykorzystaniem usług Microsoft Azure i Oracle Cloud.

„Rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej będzie wspierał Polskę w budowaniu sukcesu gospodarczego i odporności kraju poprzez dostarczanie inteligentnych rozwiązań chmurowych, mocy przetwarzania big data i zgodności z regulacjami. Wszystko to możemy osiągnąć w ścisłej współpracy z naszymi partnerami technologicznymi dzięki ich wiedzy i technologiom stworzonym na bazie chmury Microsoft.” – mówi Mark Loughran, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft. „Wielu klientów już korzysta z tych technologii, a partnerstwo z Oracle ma im pomóc w lepszym współdziałaniu tych rozwiązań”.

„Polski rynek z roku na rok staje coraz bardziej dojrzały i po dość długiej fazie ostrożnego podchodzenia do technologii chmurowych, zaczyna ostatnio wyraźnie nadrabiać zaległości. Rozmawiając z naszymi klientami zauważamy bardzo wiele firm kreujących już teraz strategie wykorzystania chmury w swoich korporacyjnych systemach IT” – komentuje Tomasz Bochenek, dyrektor generalny Oracle Polska. „Warto przy tym podkreślić, że takie strategie i związane z nimi działania nie dotyczą jedynie najprostszych scenariuszy, ale obejmują także plany migracji do chmury rozwiązań najbardziej krytycznych dla funkcjonowania przedsiębiorstw. Porozumienie zawarte przez Microsoft i Oracle jest reakcją na to zainteresowanie i ma na celu jak najlepsze zaspokojenie potrzeb klientów decydujących się na przechodzenie do chmury w szerokim zakresie”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200